Lielākie loteriju džekpoti

Atjaunināts:

Mūsu plašā pasaule nemitīgi vilina ar dažādām loterijām, un tās tiek organizētas vairāk nekā 100 valstīs jau gadsimtiem ilgi. Vieni loterijā piedalās jautras izklaides dēļ, savukārt, liela daļa tur metas īsta spēles azarta vadīti. Protams, lielākā daļa loteriju dalībnieku vēlas pārbaudīt savu veiksmi un laimēt. Un, ne velti, jo daudzu loteriju džekpoti sasniedz miljonos un pat miljardos mērāmus apjomus. Kurš no mums gan nevēlētos piedzīvot tādu veiksmi?

Kas ir džekpots?

Termins “džekpots nāk no angļu “jackpot”. Tā ir galvenā balva, ko var iegūt katrs loterijas spēlētājs, kurš piedalās attiecīgā loterijā, ja vien izdodas uzminēt laimīgos skaitļus. Džekpots ir lielākais laimests loterijā, un tā apjoms pakāpeniski pieaug no iepriekš nevinnētajām summām. 

Jo lielāks dalībnieku skaits, jo lielāki laimesti. To var attiecināt uz Ameriku, kurā līdz šim ir laimēti lielākie loteriju džekpoti pasaules vēsturē. Visu laiku iecienītākās amerikāņu loterijas ir Powerball un Mega Million.

Powerball

Šī ārkārtīgi populārā amerikāņu loterijas spēle nesen sagaidīja jau savu 30. gadadienu. Loterijas biļetes tiek tirgotas 45 ASV štatos, Kolumbijas apgabalā, Puertoriko un Virdžīnijas salās. Izlozes pārraida tiešraidē katru pirmdienu, trešdienu, kā arī sestdienās.

Uzkrājuma summa aug līdz brīdim, kad to kādam izdodas laimēt. Loterijas dalībnieki izvēlas piecus skaitļus no 1 līdz 69, un katram no viņiem izredzes laimēt džekpotu ir 1 pret 292,2 miljoniem. 

Mega Millions

Loterijas aizsākumi meklējami 1996. gada augusta beigās, un to dēvēja par Lielo Spēli (The Big Game). Iesākumā šo loteriju varēja spēlēt vien 6 ASV štatos. No 2002. gada spēle ieguva savu tagadējo nosaukumu Mega Millions, un rīkotāji sāka piedāvāt spēlētājiem iespaidīgākas naudas balvas un, attiecīgi, lielāku azartu.

Sākot ar 2010. gadu, loterija Mega Millions ir pieejama jau 47 štatu spēlētājiem. 

Top 5 lielākie loteriju džekpota laimesti Amerikā

 1. 2016. gada janvārī loterijā Powerball uzreiz trīs veiksminieki laimēja lielāko laimestu, kas veidoja 1,586 miljardus ASV dolāru. Katra laimētāja individuālais laimests bija aptuveni 533 miljoni ASV dolāru. Šis ir arī pagaidām visu laiku lielākais laimests ne vien Amerikas, bet arī visas pasaules vēsturē.
 1. 2018. gada oktobris kādam Mega Millions spēlētājam izvērtās par veiksmīgāko viņa mūžā, laimējot 1,5 miljardu ASV dolāru. Gana iespaidīgs laimests vienai personai.
 1. 1,05 miljardu laimestu izdevās gūt vairākiem Mega Millions spēlētājiem 2021. gada janvārī. Katrs no veiksminiekam saņēma aptuveni 557 miljonus ASV dolāru.
 1. 768 miljonu ASV dolāru laimēja kāds jaunietis Powerball loterijā 2019. gada martā. 
 1. 2017. gada augustā loterijā Powerball tika laimēti 758,7 miljoni ASV dolāru. 

Eiropā, atšķirībā no Amerikas, loteriju laimesti tiek aplikti ar nodokli. Laimētos džekpotus parasti izmaksā kā vienreizēju maksājumu. Aplūkosim 5 Eiropas lielākos loteriju laimestus.

Top 5 lielākie Eiropas loteriju džekpoti

 1. Itālijā, 2019. gada augustā, loterijā SuperEnalotto tika laimēts lielākais vienas biļetes džekpots 209 miljonu eiro vērtībā.
 1. 98,4 miljoni eiro liels laimests tika paziņots 2015. gada oktobrī Spānijā. Veiksminieks bija nopircis laimīgo La Primitiva loterijas biļeti kādā Barselonas veikaliņā.
 1. Vācijas vēsturē lielākais džekpots tika laimēts 2007. gada decembrī, kas sasniedza 45,4 miljonus eiro. Toreiz laimīgie uzvarēti bija veseli trīs spēlētāji, kuri iegādājās Lotto 6 aus 49.
 1. Savukārt, 2022. gadā kāds vācietis viens pats laimēja 45 miljonus eiro loterijā Lotto 6 aus 49.
 1. 38,4 miljoni eiro 2013. gada maijā iepriecināja kādu Nīderlandes iedzīvotāju, kurš bija iegādājies Staatsloterij (Valsts loterija).

Runājot par loterijām Eiropā, Spānijas Ziemassvētku loterija (Sorteo Extraordinario de Navidad) tiek uzskatīta par pasaulē lielāko loteriju ar vislielāko laimestu/džekpotu. 2012. gadā balvu fonds sasniedza 2,52 miljardus eiro 

EuroMillions loteriju spēlē 9 Eiropas valstīs. Izlozes notiek katras otrdienas un piektdienas vakaros. Minimālais garantētais džekpota laimests ir 17 miljoni eiro, kas var sasniegt 230 miljonu eiro apmēru..

Top 4 lielākie loterijas EuroMillions džekpoti 

 1. 2021. gada oktobrī kādam Francijas iedzīvotājam uzmaidīja veiksme, un tika laimēti 220 miljoni eiro.
 1. 215 miljonus eiro laimestu guva kāds Lielbritānijas iedzīvotājs 2022. gada maijā.
 1. 2021. gada februārī laimīgo džekpotu 210 miljonu eiro vērtībā guva spēlētājs no Šveices.
 1. Francijā 200 miljonu vērtu biļeti kāds nopirka 2020. gada decembrī.

EuroJackpot loterija tiek spēlēta 18 Eiropas valstīs. Izloze tiek veikta otrdienu un piektdienu vakaros. Šobrīd balvu fonds ir no dažiem eiro līdz 120 miljoniem eiro. Šī ir viena no populārākajām loterijām visā Eiropā. 

EuroJackpot laimestu 90 miljonu vērtībā laika posmā no 2015. līdz 2022. gadam spēlētāji dažādās Eiropas valstīs ir guvuši 16 reizes.

Lielākie loteriju džekpota laimesti Latvijā

1993. gada janvārī notika pirmā Latvijas Loto skaitļu spēles Latloto 5 no 35 izloze. Šī arī tiek uzkatīta par nacionālās loterijas dzimšanas dienu. Latvijas Loto ir valstij piederošs nacionālās loterijas uzņēmums.

Latvieši ir aizrautīgi Latvijas Loto dalībnieki un labprāt spēlē vairākas no piedāvātajām loterijām, jo tajās ir gana patīkami laimesti.Viking Lotto, Keno, LatLoto 5 no 35 un Super Bingo ir loterijas, ko piedāvā Latvijas Loto. 

Ievērojamākie laimesti Latvijas Loto vēsturē

 1. 815 001 eiro liels laimests tika izlozēts 2016. gada novebrī spēlē Viking Lotto.
 1. 2015. gada decembris nesa veiksmi kādam Keno spēlētājam, laimējot 600 000 eiro lielu naudas balvu.
 1. Spēlē EuroJackpot 2017. gada janvārī kāds Rīgas reģiona iedzīvotājs saņēma 596 446 eiro lielu laimestu.
 1. 2022. gada aprīlī spēlē EuroJackpot kādam papildināja maciņu par 446 950 eiro.
 1. 367 395 eiro laimests spēlē Super Bingo tika kādam Valkas iedzīvotājam 2013. gadā.

Kopsavilkums

Lai gan iespēja laimēt džekpotu nav sevišķi liela, tomēr cilvēki visā pasaulē ļoti aizrautīgi tajās piedalās, lai pārbaudītu veiksmi un labi pavadītu savu laiku. Citiem tā ir izveidojusies kā iknedēļas vai ikmēneša tradīcija. Daži ir īsti veiksminieki un laimē džekpotu, nopērkot loterijas biļeti pirmo reizi mūžā. Stāsti ir ļoti dažādi – gan par to, kur un kad ir pirktas laimīgās biļetes, gan tas, kā šie laimesti tiks tērēti. Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē vienā mirklī ir kļuvuši par miljonāriem, pateicoties loteriju džekpotiem. Vai tu jau esi izmēģinājis savu veiksmi?

Komentēt